• Blackberrying

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Long Toast

    ½

  • Wonder Woman 1984

    ★½

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★

  • Shawn Mendes: Live in Concert

    ★★★½

  • Shawn Mendes: In Wonder

    ★★

  • Mank

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • On the Rocks

    ★★★½

  • Lovers Rock

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★½

  • Last and First Men

    ★★★½

  • Emma.

    ★★½

  • The Father

    ★★★★★

  • Palm Springs

    ★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★½

  • 1917

    ★★★★½

  • Klaus

    ★★★½

  • The Lumineers: III

    ★★★½

  • Bad Education

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★★

  • Rocks

    ★★★★

  • The Personal History of David Copperfield

    ★★★★

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★

  • The Lion King

    ★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★½

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • I Lost My Body

    ★★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Shazam!

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Blindspot

    ★★

  • Love, Death & Robots: The Secret War

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Lucky 13

    ★★½

  • Love, Death & Robots: The Dump

    ★★

  • Love, Death & Robots: Alternate Histories

    ★½

  • Love, Death & Robots: Shape-Shifters

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Fish Night

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Ice Age

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Helping Hand

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Good Hunting

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Sucker of Souls

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Zima Blue

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Suits

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Beyond the Aquila Rift

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: When the Yogurt Took Over

    ★★

  • Love, Death & Robots: The Witness

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Three Robots

    ★★★½