• Four Lives

    ★★★½

  • Doctor Who: Eve of the Daleks

    ★½

  • The King's Man

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★

  • Love Hard

    ★★★

  • The Tender Bar

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Dune

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★

  • In the Heights

    ★★★½

  • Moxie

    ★½

  • Hot Damn

  • Malcolm & Marie

    ★★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★½

  • WandaVision

    ★★★½

  • Collateral Damage

  • The Serpent

    ★★★★

  • Doctor Who: Revolution of the Daleks

  • Long Toast

    ★★★½

  • Timbered

  • Songbird

    ★★½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★½

  • The Princess Switch: Switched Again

  • Happiest Season

    ★★★½

  • Holidate

    ★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Better

    ★★★★½

  • Just Me

    ★★★

  • On the Red Hill

    ★★★½

  • Creating The Queen's Gambit

    ★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★½

  • The Scene

    ★★★

  • Wings

    ★★★★½

  • Smokers Delight

    ★★★★

  • Queens

    ★★★★

  • The Boys in the Band

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★½

  • I Care a Lot

    ★★★

  • The New Mutants

    ★★

  • Tenet

    ★★★★½

  • Pineapple

    ★★★

  • The Stunt Double

    ★★★

  • The Kissing Booth 2

    ½

  • Hamilton

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★

  • My God, I'm Queer

    ★½

  • Dating Amber

    ★★

  • Hey Google

    ★★

  • The Lovebirds

    ★★½

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

    ★★★

  • Lifeline

    ★★½

  • The Half of It

    ★★★½

  • Dangerous Lies

    ½

  • Normal People

    ★★★★½

  • Love Wedding Repeat

    ½

  • Sweet Mother

    ★½

  • The Passing

    ★★★★½

  • That Girl, Peugeot

    ★★

  • S.A.M.

    ★★½

  • Mandem

    ★★★★½

  • Dungarees

    ★★★★

  • Little Fires Everywhere

    ★★★½

  • Cindy

    ★★

  • Onward

    ★★★

  • Emma.

    ★★★½

  • Lamp Life

    ★★½