rexcase has logged 69 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Soul

Soul

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Freaky

Freaky

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Dark and the Wicked

The Dark and the Wicked

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Space Raiders

Space Raiders

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Love God

Love God

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Castle Freak

Castle Freak

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Color Out of Space

Color Out of Space

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Fat Ass Zombies

Fat Ass Zombies

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Hunt

The Hunt

2020
×
Read the review Edit this entry  
05
Gretel & Hansel

Gretel & Hansel

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Spontaneous

Spontaneous

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Save Yourselves!

Save Yourselves!

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Vampires vs. the Bronx

Vampires vs. the Bronx

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Scare Me

Scare Me

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Pool Party Massacre

Pool Party Massacre

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Game of Death

Game of Death

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Dead Dicks

Dead Dicks

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Monstrous

Monstrous

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Get Duked!

Get Duked!

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Bill & Ted Face the Music

Bill & Ted Face the Music

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Star Light

Star Light

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Host

Host

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Amulet

Amulet

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Relic

Relic

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Hole in the Ground

The Hole in the Ground

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Still/Born

Still/Born

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Exorcism at 60,000 Feet

Exorcism at 60,000 Feet

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
She Never Died

She Never Died

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Furies

The Furies

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Super Troopers 2

Super Troopers 2

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Slasher Party

Slasher Party

2019
×
Read the review Edit this entry  
25
Come to Daddy

Come to Daddy

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Blood Feast

Blood Feast

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Scare Package

Scare Package

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Office Uprising

Office Uprising

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Night Eats the World

The Night Eats the World

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Rabid

Rabid

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Ranger

The Ranger

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Tone-Deaf

Tone-Deaf

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Handy Dandy

Handy Dandy

2019
×
Read the review Edit this entry  
16
Gremlin

Gremlin

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
It Stains the Sands Red

It Stains the Sands Red

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Wave

The Wave

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Festival

The Festival

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry