• Annette

    ★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★½

  • Behind Her Eyes

  • WandaVision

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Rebecca

    ★★½

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • Hamilton

    ★★★★

  • Stargirl

    ★★½

  • Emma.

    ★★★½

  • The Nest

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • Shirley

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★★

  • Frozen II

    ★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • The Other Lamb

    ★★★½

  • The Platform

    ★★★½

  • First Cow

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★½

  • The Lion King

    ★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★★

  • When They See Us

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Aladdin

    ★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

    ★★

  • Love, Death & Robots: Helping Hand

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Three Robots

    ★★★

  • Us

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★★

  • Yes, God, Yes

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Furie

    ★★★½

  • The Vast of Night

    ★★★★

  • The Lodge

    ★★½

  • Fyre

    ★★★★

  • Fyre Fraud

    ★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★½

  • Dumplin'

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Aquaman

    ★★★

  • Bird Box

    ★★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★

  • Where Hands Touch

    ★★½

  • High Life

    ★★★½

  • Widows

    ★★★★

  • Sierra Burgess Is a Loser

    ★★½

  • A Star Is Born

    ★★★

  • The Favourite

    ★★★★

  • A Simple Favor

    ★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★½

  • Crazy Rich Asians

    ★★★

  • Eye of the Beholder: The Art of Dungeons & Dragons

    ★★★½

  • Cam

    ★★½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★

  • Tau

    ★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★½

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • The Man Who Killed Don Quixote

    ★★★

  • Under the Silver Lake

    ★★★½