• Malignant

    ★★★★½

  • Candyman

    ★★★★½

  • The Protégé

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • Don't Breathe 2

    ★★

  • Free Guy

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★★

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

    ★★

  • Old

    ★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • Pig

    ★★★★★

  • A Classic Horror Story

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★★

  • The Forever Purge

    ★★★★

  • Hitman's Wife's Bodyguard

    ★★½

  • In the Heights

    ★★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★

  • F9

    ★½

  • Army of the Dead

    ★★★½

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★★½

  • Separation

    ½

  • Wrath of Man

    ★★★

  • Mortal Kombat

    ★★★★

  • The Unholy

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★½

  • Nobody

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★★

  • Jakob's Wife

    ★★★½

  • Cosmic Sin

    ½

  • Chaos Walking

    ★★★★

  • Willy's Wonderland

    ★★★½

  • Tom & Jerry

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • The Little Things

    ★★½

  • Hunter Hunter

    ★★★★★

  • The Stand

    ½

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Castle Freak

    ★★★★

  • Monster Hunter

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★½

  • The Empty Man

    ★★★★

  • Tremors: Shrieker Island

    ★★★½

  • Kandisha

    ★★★½

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★★½

  • Psycho Goreman

    ★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★★

  • Freaky

    ★★★★

  • Caveat

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • New Order

    ★★★★★

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★★

  • Antebellum

    ★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★★

  • The New Mutants

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★★★

  • Hunted

    ★★★

  • Host

    ★★★

  • Greenland

    ★★★★

  • Unhinged

    ★★

  • Peninsula

    ★★½

  • The Wrong Missy

    ★★★

  • Sputnik

    ★★★½

  • The Dark and the Wicked

    ★★★★½

  • Mortal Kombat Legends: Scorpion's Revenge

    ★★★★½

  • The Hunt

    ★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★★