Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
Lucky

Lucky

2020
×
★★★½
Edit this entry  
17
Slumber Party Massacre

Slumber Party Massacre

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Devil's Rejects

The Devil's Rejects

2005
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Circus of the Dead

Circus of the Dead

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Hatchet III

Hatchet III

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Hatchet II

Hatchet II

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
11
Lamb

Lamb

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
A Haunted House

A Haunted House

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Haunted Mansion

The Haunted Mansion

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Collector

The Collector

2009
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
New Nightmare

New Nightmare

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Halloween III: Season of the Witch

Halloween III: Season of the Witch

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Lords of Salem

The Lords of Salem

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Titane

Titane

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Fatal Instinct

Fatal Instinct

1993
×
★★
Edit this entry  
11
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Last House on the Left

The Last House on the Left

2009
×
★★★½
Edit this entry  
05
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
Kandisha

Kandisha

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Don't Breathe 2

Don't Breathe 2

2021
×
★★
Read prior review Edit this entry  
26
Candyman

Candyman

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Candyman

Candyman

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Night House

The Night House

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Protégé

The Protégé

2021
×
★★★
Edit this entry  
18
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Dead Calm

Dead Calm

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Curse of the Mummy's Tomb

The Curse of the Mummy's Tomb

1964
×
★★½
Edit this entry  
12
Dolls

Dolls

1987
×
★★★★
Edit this entry  
12
Don't Breathe 2

Don't Breathe 2

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Texas Chainsaw Massacre

The Texas Chainsaw Massacre

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Taste of Fear

Taste of Fear

1961
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Gorgon

The Gorgon

1964
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Curse of Frankenstein

The Curse of Frankenstein

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Dracula

Dracula

1958
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Don't Torture a Duckling

Don't Torture a Duckling

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Doom Asylum

Doom Asylum

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Witchfinder General

Witchfinder General

1968
×
★★★
Edit this entry  
02
Delirium: Photo of Gioia

Delirium: Photo of Gioia

1987
×
★★★
Edit this entry  
01
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry