Riley has logged 203 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Jumanji

Jumanji

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Hunter Hunter

Hunter Hunter

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Silent Night, Deadly Night

Silent Night, Deadly Night

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Santa's Slay

Santa's Slay

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
A Very Harold & Kumar Christmas

A Very Harold & Kumar Christmas

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
A Christmas Carol

A Christmas Carol

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Castle Freak

Castle Freak

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Silent Night

Silent Night

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Anna and the Apocalypse

Anna and the Apocalypse

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Hostel: Part II

Hostel: Part II

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Hostel

Hostel

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Society

Society

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Dark and the Wicked

The Dark and the Wicked

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Bill & Ted Face the Music

Bill & Ted Face the Music

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Freaky

Freaky

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Possessor

Possessor

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Synchronic

Synchronic

2019
×
★★★½
Edit this entry  
31
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Halloween

Halloween

2007
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Edit this entry  
30
House of 1000 Corpses

House of 1000 Corpses

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Terrifier

Terrifier

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Mortuary Collection

The Mortuary Collection

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Triangle

Triangle

2009
×
★★★½
Edit this entry  
25
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Turistas

Turistas

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Empty Man

The Empty Man

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Tremors: Shrieker Island

Tremors: Shrieker Island

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Friday the 13th

Friday the 13th

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Freddy vs. Jason

Freddy vs. Jason

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Jason X

Jason X

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Jason Goes to Hell: The Final Friday

Jason Goes to Hell: The Final Friday

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Friday the 13th Part VIII: Jason Takes Manhattan

Friday the 13th Part VIII: Jason Takes Manhattan

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Friday the 13th Part VII: The New Blood

Friday the 13th Part VII: The New Blood

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Friday the 13th Part VI: Jason Lives

Friday the 13th Part VI: Jason Lives

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Friday the 13th Part VI: Jason Lives

Friday the 13th Part VI: Jason Lives

1986
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
16
Friday the 13th: The Final Chapter

Friday the 13th: The Final Chapter

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Friday the 13th Part III

Friday the 13th Part III

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Friday the 13th Part 2

Friday the 13th Part 2

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Unfriended: Dark Web

Unfriended: Dark Web

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Vacancy

Vacancy

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Lights Out

Lights Out

2016
×
★★★
Edit this entry