• Scream

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Hawkeye

    ★★★★

  • The Colour Room

    ★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Midnight Mass

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★★

  • Old

    ★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • The Tomorrow War

    ★★★

  • In the Heights

    ★★★★½

  • F9

    ★★½

  • The Woman in the Window

    ★★★

  • Army of the Dead

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Stowaway

    ★★★

  • Mare of Easttown

    ★★★★

  • Peter Rabbit 2: The Runaway

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Chaos Walking

    ★★★

  • Behind Her Eyes

    ★★★

  • Willy's Wonderland

    ★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★

  • WandaVision

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Songbird

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★

  • Happiest Season

    ★★★½

  • Holidate

    ★★★½

  • The Undoing

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Love and Monsters

    ★★★★

  • Rebecca

    ★★½

  • Soul

    ★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★½

  • Freaky

    ★★★

  • Run

    ★★★½

  • Spontaneous

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★½

  • The Broken Hearts Gallery

    ★★★½

  • The New Mutants

    ★★½

  • Tenet

    ★★★★

  • Project Power

    ★★★

  • Greenland

    ★★★

  • The Old Guard

    ★★★½

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Ava

    ★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★½

  • The Half of It

    ★★★½

  • Normal People

    ★★★

  • Money Heist: The Phenomenon

    ★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★½