Sort by

rhonig has logged 14 entries for films during August 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
The Third Murder

The Third Murder

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Lake House

The Lake House

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Christopher Robin

Christopher Robin

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Spring Breakers

Spring Breakers

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Beyond the Black Rainbow

Beyond the Black Rainbow

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Decalogue VII

Decalogue VII

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Stalker

Stalker

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Heat

Heat

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Mishima: A Life in Four Chapters

Mishima: A Life in Four Chapters

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry