Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★★
Edit this entry  
24
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Edit this entry  
24
The Woman Who Wasn't There

The Woman Who Wasn't There

2012
×
★★★
Edit this entry  
23
Castle Freak

Castle Freak

1995
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Beyond

The Beyond

1981
×
★★★★
Edit this entry  
22
Gwen

Gwen

2018
×
★★
Edit this entry  
22
Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

2021
×
★★½
Edit this entry  
21
Game Night

Game Night

2018
×
★★★
Edit this entry  
18
Rat Film

Rat Film

2016
×
★★★★
Edit this entry  
18
Cow

Cow

2021
×
★★★★
Edit this entry  
16
The 400 Blows

The 400 Blows

1959
×
★★★
Edit this entry  
14
Child's Play

Child's Play

1988
×
Edit this entry  
13
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
Edit this entry  
11
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
Edit this entry  
10
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Faces Places

Faces Places

2017
×
★★★★
Edit this entry  
04
Titane

Titane

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
30
The Matrix

The Matrix

1999
×
Edit this entry  
29
Seed of Chucky

Seed of Chucky

2004
×
Edit this entry  
28
Raw

Raw

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Deerskin

Deerskin

2019
×
★★★½
Edit this entry  
27
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★
Edit this entry  
26
Tokyo Godfathers

Tokyo Godfathers

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
24
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
Edit this entry  
22
Silent Night, Deadly Night

Silent Night, Deadly Night

1984
×
Edit this entry  
20
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
Edit this entry  
17
Inside

Inside

2007
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★
Edit this entry  
16
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★★
Edit this entry  
05
The Hand of God

The Hand of God

2021
×
★★★½
Edit this entry  
04
The Night House

The Night House

2020
×
★★★★
Edit this entry  
04
Rebel Dykes

Rebel Dykes

2021
×
Edit this entry  
21
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★
Edit this entry  
14
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★
Edit this entry  
31
In the Mouth of Madness

In the Mouth of Madness

1994
×
★★★½
Edit this entry  
31
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★½
Edit this entry  
31
Halloween

Halloween

2018
×
★★★½
Edit this entry  
25
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Beta Test

The Beta Test

2021
×
★★
Edit this entry  
18
V/H/S/94

V/H/S/94

2021
×
Edit this entry  
13
Ghosts of Mars

Ghosts of Mars

2001
×
Edit this entry  
12
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★
Edit this entry  
19
Sightseers

Sightseers

2012
×
Edit this entry  
13
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★
Edit this entry  
05
Candyman

Candyman

1992
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Pig

Pig

2021
×
Edit this entry  
01
Censor

Censor

2021
×
★★★★½
Edit this entry