Almeida has logged 647 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Satanic Panic

Satanic Panic

2019
×
★★
Edit this entry  
28
Jexi

Jexi

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
28
One Nation, One King

One Nation, One King

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Cats

Cats

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Inner Court

Inner Court

2017
×
Read the review Edit this entry  
26
My Mom is a Character 2

My Mom is a Character 2

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
The First Temptation of Christ

The First Temptation of Christ

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
25
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Won't You Be My Neighbor?

Won't You Be My Neighbor?

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
To the Ends of the Earth

To the Ends of the Earth

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Abominable

Abominable

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Girls of the Sun

Girls of the Sun

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Judy

Judy

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Hebe

Hebe

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Current War

The Current War

2017
×
★★
Edit this entry  
21
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
20
And Then We Danced

And Then We Danced

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Blue Flower of Novalis

The Blue Flower of Novalis

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Humberto Mauro

Humberto Mauro

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
It Must Be Heaven

It Must Be Heaven

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Invisible Witness

The Invisible Witness

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Les Misérables

Les Misérables

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Lodge

The Lodge

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Tommaso

Tommaso

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Burning Night

Burning Night

2019
×
★★
Edit this entry  
17
Amundsen

Amundsen

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Through Ernesto′s Eyes

Through Ernesto′s Eyes

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Vitalina Varela

Vitalina Varela

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Party Over

Party Over

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Amazônia Sociedade Anônima

Amazônia Sociedade Anônima

2019
×
★★
Edit this entry  
15
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Fire Will Come

Fire Will Come

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Pelican Blood

Pelican Blood

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Pacarrete

Pacarrete

2019
×
★★
Edit this entry  
12
The Climb

The Climb

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Sick Sick Sick

Sick Sick Sick

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Outcast Rockstar

Outcast Rockstar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Minha Fortaleza, os Filhos de Fulano

Minha Fortaleza, os Filhos de Fulano

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Frankie

Frankie

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Venice

Venice

2019
×
Read the review Edit this entry  
11
Sorry We Missed You

Sorry We Missed You

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
First Love

First Love

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Technoboss

Technoboss

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry