Ricky has logged 32 entries for films during March 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Fast & Furious 6

Fast & Furious 6

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Fast Five

Fast Five

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Fast & Furious

Fast & Furious

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Fast and the Furious: Tokyo Drift

The Fast and the Furious: Tokyo Drift

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
kid 90

kid 90

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Corporate Animals

Corporate Animals

2019
×
Read the review Edit this entry  
27
1 Night In San Diego

1 Night In San Diego

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Get Hard

Get Hard

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Boondock Saints

The Boondock Saints

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Last Call

Last Call

2021
×
Read the review Edit this entry  
19
Sophie Jones

Sophie Jones

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Sound of Violence

Sound of Violence

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
Read the review Edit this entry  
13
The Hangover Part II

The Hangover Part II

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Lars and the Real Girl

Lars and the Real Girl

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Grudge Match

Grudge Match

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Argo

Argo

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Captain Fantastic

Captain Fantastic

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
RED

RED

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Deon Cole: Cole Hearted

Deon Cole: Cole Hearted

2019
×
Read the review Edit this entry  
07
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
Read the review Edit this entry  
07
The One I Love

The One I Love

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Moxie

Moxie

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Pursuit of Happyness

The Pursuit of Happyness

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Pete Davidson: Alive from New York

Pete Davidson: Alive from New York

2020
×
Read the review Edit this entry  
05
Training Day

Training Day

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Murder Among the Mormons

Murder Among the Mormons

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Biggie: I Got a Story to Tell

Biggie: I Got a Story to Tell

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Boogie

Boogie

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry