• Friends: The Reunion

  • Cruella

    ★★½

  • The Woman in the Window

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★

  • The Man with the Answers

    ★★

  • Being Present

    ★★★½

  • Framing Britney Spears

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • Sisters

    ★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★★

  • It's a Sin

    ★★★½

  • Decommissioned

    ★★★

  • Locked Down

    ★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • The Prom

    ★½

  • The Call

    ★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • Dance of the Forty One

    ★★★

  • Tailor

    ★★½

  • Mank

    ★★★½

  • Amercement

    ★★½

  • Holidate

    ★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★

  • Autonomous

    ★★

  • Love and Monsters

    ★★★

  • Shithouse

    ★★★½

  • Soul

    ★★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★

  • Run

    ★★½

  • Dakar

  • The Boys in the Band

    ★★½

  • Anapafsis

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Escaping the Fragile Planet

    ★★

  • Supernova

    ★★★½

  • Dwarf Planet

    ★★

  • Vouta

  • I Care a Lot

    ★★

  • Wolfwalkers

    ★★★½

  • Another Round

    ★★½

  • Found Me

    ★★½

  • Nomadland

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Tenet

    ★★½

  • God's Daughter Dances

    ★★½

  • Josep

    ★★★½

  • Tantrums

    ★★½

  • How to Say I Love You at Night

    ★★½

  • BadLand

  • Unbreakable Kimmy Schmidt: Kimmy vs. the Reverend

    ★★★

  • Still Wylde

    ★★★

  • The Willoughbys

    ★★★

  • See You Soon

    ★★★

  • Shiva Baby

    ★★★½

  • Double Tap

    ★★★

  • Your Name Engraved Herein

    ★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★

  • Ballad for a Pierced Heart

    ★½

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Undine

    ★★

  • Onward

    ★★★★

  • Premier Amour

  • The Father

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★½

  • Minari

    ★★★½

  • The Social Dilemma

    ★★

  • Swimmer

    ★★

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • Dirty

    ★★★

  • He's the One

    ★★

  • Cuties

    ★★½