Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
15
Little Boxes

Little Boxes

2016
×
★★½
Edit this entry  
14
The Swallows of Kabul

The Swallows of Kabul

2019
×
★★★½
Edit this entry  
12
Stranger by the Lake

Stranger by the Lake

2013
×
★★★½
Edit this entry  
12
Moon, 66 Questions

Moon, 66 Questions

2021
×
★★★
Edit this entry  
10
Due Date

Due Date

2010
×
★★½
Edit this entry  
09
30 Minutes or Less

30 Minutes or Less

2011
×
★★
Edit this entry  
08
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★★
Edit this entry  
07
Chocolat

Chocolat

1988
×
★★★
Edit this entry  
06
Friends: The Reunion

Friends: The Reunion

2021
×
Edit this entry  
06
Cruella

Cruella

2021
×
★★½
Edit this entry  
05
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★
Edit this entry  
03
Mr. Bean's Holiday

Mr. Bean's Holiday

2007
×
★★½
Edit this entry  
02
Amercement

Amercement

2020
×
★★½
Edit this entry  
01
Favourites of the Moon

Favourites of the Moon

1984
×
★★
Edit this entry  
31
Theeb

Theeb

2014
×
★★★
Edit this entry  
28
The SpongeBob Movie: Sponge Out of Water

The SpongeBob Movie: Sponge Out of Water

2015
×
★★
Edit this entry  
27
Good Time

Good Time

2017
×
★★★
Edit this entry  
26
The SpongeBob SquarePants Movie

The SpongeBob SquarePants Movie

2004
×
★★½
Edit this entry  
21
Home

Home

2015
×
★★½
Edit this entry  
20
The Road to El Dorado

The Road to El Dorado

2000
×
★★★
Edit this entry  
19
The Lesson

The Lesson

2014
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Guilt Trip

The Guilt Trip

2012
×
★★
Edit this entry  
17
7 Reasons to Run Away (from Society)

7 Reasons to Run Away (from Society)

2019
×
★★★
Edit this entry  
16
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Cat Returns

The Cat Returns

2002
×
★★★½
Edit this entry  
12
Dance of the Forty One

Dance of the Forty One

2020
×
★★★
Edit this entry  
11
The African Doctor

The African Doctor

2016
×
★★½
Edit this entry  
10
Monster

Monster

2018
×
★★★
Edit this entry  
09
Barking Dogs Never Bite

Barking Dogs Never Bite

2000
×
★★★
Edit this entry  
08
The Right Pocket of the Robe

The Right Pocket of the Robe

2018
×
★★½
Edit this entry  
06
La Pointe-Courte

La Pointe-Courte

1955
×
★★½
Edit this entry  
06
Ace Ventura: Pet Detective

Ace Ventura: Pet Detective

1994
×
★★
Edit this entry  
05
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★
Edit this entry  
05
Time

Time

2006
×
★★½
Edit this entry  
04
Storks

Storks

2016
×
★★★
Edit this entry  
01
The Rider

The Rider

2017
×
★★★
Edit this entry  
30
Atlantics

Atlantics

2019
×
★★★
Edit this entry  
29
Ted 2

Ted 2

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Bee Movie

Bee Movie

2007
×
★★½
Edit this entry  
27
A Guest Is Coming

A Guest Is Coming

1947
×
★★★
Edit this entry  
26
I Am Self-Sufficient

I Am Self-Sufficient

1976
×
★½
Edit this entry  
24
Shaven

Shaven

1992
×
★★
Edit this entry  
23
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Breadwinner

The Breadwinner

2017
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Wolf Hour

The Wolf Hour

2019
×
★★★
Edit this entry  
19
Luce

Luce

2019
×
★★★★
Edit this entry  
18
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★½
Edit this entry  
17
Four More Years

Four More Years

2010
×
★★★
Edit this entry  
16
Late Night

Late Night

2019
×
★★½
Edit this entry  
15
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry