• The Santa Clause

    ★★★

  • Noises Off...

    ★★★★

  • Six by Sondheim

    ★★★★

  • The Parent Trap

    ★★½

  • House of Gucci

    ★★★½

  • To Have and Have Not

    ★★★½

  • Bringing Up Baby

    ★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★

  • Le Bonheur

    ★★★★

  • Dumbo

    ★★

  • Dance With Me

    ★★★★

  • As I Was Moving Ahead Occasionally I Saw Brief Glimpses of Beauty

    ★★★★½

  • Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

    ½

  • Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

    ½

  • Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

    ½

  • Moonstruck

    ★★★★½

  • Mikey and Nicky

    ★★★★½

  • Happy Gilmore

    ★★★½