becca has logged 31 entries for films during November 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Comfort of Strangers

The Comfort of Strangers

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
I Killed My Mother

I Killed My Mother

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Nostalgia

Nostalgia

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Still Walking

Still Walking

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Red Desert

Red Desert

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Cries and Whispers

Cries and Whispers

1972
×
★★★★½
Edit this entry  
21
4 Months, 3 Weeks and 2 Days

4 Months, 3 Weeks and 2 Days

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Headless Woman

The Headless Woman

2008
×
★★★★½
Edit this entry  
19
La Ciénaga

La Ciénaga

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
19
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
The Master

The Master

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Summer of 85

Summer of 85

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Breathless

Breathless

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Girlhood

Girlhood

2014
×
★★★
Edit this entry  
13
Tomboy

Tomboy

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Beau Travail

Beau Travail

1999
×
★★★★
Edit this entry  
12
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Wild Things

Wild Things

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Mysterious Skin

Mysterious Skin

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
She's Beautiful When She's Angry

She's Beautiful When She's Angry

2014
×
★★★★
Edit this entry  
08
Funny Games

Funny Games

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Cameraperson

Cameraperson

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Stalker

Stalker

1979
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
23 Walks

23 Walks

2020
×
Edit this entry  
04
Citizen Ruth

Citizen Ruth

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Faces

Faces

1968
×
★★★½
Edit this entry  
01
Rebecca

Rebecca

2020
×
★★★
Edit this entry  
01
L'Argent

L'Argent

1983
×
★★★
Edit this entry