• Manchester by the Sea

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Wind River

    ★★★½

  • Prisoners

    ★★★★

  • Three Colors: Red

    ★★★★★

  • Traffic

    ★★★★

  • La Haine

    ★★★★½

  • Boogie Nights

    ★★★½

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

    ★★★★

  • Motherless Brooklyn

    ★★★★

  • Kill Bill: Vol. 1

    ★★★★

  • Kill Bill: Vol. 2

    ★★★★½

  • Call Me by Your Name

    ★★★★½

  • Honey Boy

    ★★★★

  • Casino

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • The Pianist

    ★★★★★

  • Nightcrawler

    ★★★★½