Riley has logged 35 entries for films during October 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
mid90s

mid90s

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Rope

Rope

1948
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Poltergeist

Poltergeist

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Book of Shadows: Blair Witch 2

Book of Shadows: Blair Witch 2

2000
×
½
Read the review Edit this entry  
17
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Nocturne

Nocturne

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
Read the review Edit this entry  
13
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1968
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Beavis and Butt-Head Do America

Beavis and Butt-Head Do America

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
As Above, So Below

As Above, So Below

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Swamp Ape

Swamp Ape

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
07
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Grave Encounters 2

Grave Encounters 2

2012
×
Read the review Edit this entry  
06
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
American Murder: The Family Next Door

American Murder: The Family Next Door

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Host

The Host

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Ringu

Ringu

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Omen

The Omen

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Blackcoat's Daughter

The Blackcoat's Daughter

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Insidious

Insidious

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Emelie

Emelie

2015
×
Read the review Edit this entry