• Station Eleven

    ★★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Don't Look Up

  • Being the Ricardos

    ★★½

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • The Beatles: Get Back

    ★★★½

  • Kurt Vonnegut: Unstuck in Time

    ★★★½

  • Mr. Saturday Night

    ★★½

  • DMX: Don't Try to Understand

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★½

  • Midnight Mass

    ★★★★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★★½

  • Schumacher

    ★★★

  • Once Upon a Time in Queens

    ★★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★★

  • Listening to Kenny G

    ★★★★

  • Come From Away

    ★★★★

  • Dear Evan Hansen

    ★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★★

  • King Richard

    ★★★★

  • The Card Counter

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★★

  • Malignant

    ★★★★

  • Candyman

    ★★★½

  • NYC Epicenters 9/11➔2021½

    ★★★½

  • Reminiscence

    ★★★

  • The History of the Atlanta Falcons

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★★½

  • Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

    ★★★★

  • Old

    ★★★★

  • Benedetta

    ★★★★

  • Stillwater

    ★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

  • Black Widow

    ★★★½

  • The Forever Purge

    ★★★½

  • Teen Titans Go! See Space Jam

    ★★★

  • The One and Only Dick Gregory

    ★★★½

  • No Sudden Move

    ★★★★★

  • Luca

    ★★★★

  • Werewolves Within

    ★★★½

  • Lady Boss: The Jackie Collins Story

    ★★★

  • Loki

    ★★★★

  • The Kings

    ★★★½

  • In the Heights

    ★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★½

  • F9

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★★

  • The Woman in the Window

    ★★½

  • Army of the Dead

    ★★★½

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★★

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Wrath of Man

    ★★★★

  • Mortal Kombat

    ★★½

  • Bad Trip

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★

  • Under the Volcano

    ★★★

  • Nobody

    ★★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★½

  • WeWork: or The Making and Breaking of a $47 Billion Unicorn

    ★★★

  • Coming 2 America

    ★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • TINA

    ★★★★

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★½