chelsea has logged 22 entries for films during February 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
Cobain: Montage of Heck

Cobain: Montage of Heck

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Beautiful Girls

Beautiful Girls

1996
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
True Romance

True Romance

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Ghost World

Ghost World

2001
×
Read the review Edit this entry  
13
Everybody Wants Some!!

Everybody Wants Some!!

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
To All the Boys: P.S. I Still Love You

To All the Boys: P.S. I Still Love You

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
The Graduate

The Graduate

1967
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Where Hands Touch

Where Hands Touch

2018
×
Read the review Edit this entry  
10
Minimalism: A Documentary About the Important Things

Minimalism: A Documentary About the Important Things

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Love, Rosie

Love, Rosie

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Nancy Drew and the Hidden Staircase

Nancy Drew and the Hidden Staircase

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
Edit this entry  
04
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Miss Americana

Miss Americana

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry