Rafael has logged 24 entries for films during May 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Unholy

The Unholy

2021
×
Edit this entry  
30
In the Mouth of Madness

In the Mouth of Madness

1994
×
★★★★
Edit this entry  
30
Cruella

Cruella

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Stoker

Stoker

2013
×
★★★★
Edit this entry  
25
Adam's Apples

Adam's Apples

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
New Order

New Order

2020
×
★★★★
Edit this entry  
24
Riders of Justice

Riders of Justice

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Let There Be Light

Let There Be Light

1946
×
★★★★
Edit this entry  
20
Land Without Bread

Land Without Bread

1933
×
★★★★
Edit this entry  
20
Shangri-La

Shangri-La

2021
×
★★★★
Edit this entry  
19
Total Recall

Total Recall

1990
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
15
The Apartment

The Apartment

1960
×
★★★★½
Edit this entry  
14
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Sunshine on Leith

Sunshine on Leith

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
08
The Breakfast Club

The Breakfast Club

1985
×
★★★
Edit this entry  
07
Relic

Relic

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Creswick

Creswick

2017
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
★★★½
Edit this entry  
02
Blue Is the Warmest Color

Blue Is the Warmest Color

2013
×
★★★½
Edit this entry