• Encanto

    ★★★½

  • Boiling Point

    ★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Flee

    ★★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★½

  • Eternals

    ★★½

  • Being the Ricardos

    ★★

  • Zootopia

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • Bergman Island

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★½

  • The Novice

    ★★★★

  • Mass

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • The Matrix Revolutions

    ★★★★

  • The Matrix Reloaded

    ★★★★