Ron has logged 95 entries for films during November 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Fireball: Visitors From Darker Worlds

Fireball: Visitors From Darker Worlds

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
I Am Greta

I Am Greta

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Time

Time

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
30
Almost Famous: The Lost Astronaut

Almost Famous: The Lost Astronaut

2019
×
Edit this entry  
30
John Was Trying to Contact Aliens

John Was Trying to Contact Aliens

2020
×
Edit this entry  
30
Hysterical Girl

Hysterical Girl

2020
×
Edit this entry  
29
Minion Scouts

Minion Scouts

2019
×
Edit this entry  
29
Minions - Puppy

Minions - Puppy

2013
×
Edit this entry  
29
Minions: Training Wheels

Minions: Training Wheels

2013
×
Edit this entry  
29
Santa's Little Helpers

Santa's Little Helpers

2019
×
Edit this entry  
29
Greenland

Greenland

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Let Him Go

Let Him Go

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Unhinged

Unhinged

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
25
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Informer

The Informer

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Charm City Kings

Charm City Kings

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Jungleland

Jungleland

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Dreamland

Dreamland

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Hillbilly Elegy

Hillbilly Elegy

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
23
Run

Run

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
The Glorias

The Glorias

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Lovers Rock

Lovers Rock

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Mangrove

Mangrove

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Life Ahead

The Life Ahead

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Nest

The Nest

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Short Term 12

Short Term 12

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Spectacular Now

The Spectacular Now

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
All Is Lost

All Is Lost

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
12 Years a Slave

12 Years a Slave

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Enough Said

Enough Said

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Counselor

The Counselor

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Gravity

Gravity

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Her

Her

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Enemy of the State

Enemy of the State

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Crimson Tide

Crimson Tide

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Last Boy Scout

The Last Boy Scout

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Revenge

Revenge

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
A Good Year

A Good Year

2006
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Kingdom of Heaven

Kingdom of Heaven

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Black Rain

Black Rain

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Duellists

The Duellists

1977
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Totally Under Control

Totally Under Control

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Shithouse

Shithouse

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
We Are Who We Are

We Are Who We Are

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry