• Loki

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★½

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • Mortal Kombat

    ★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★½

  • The Minimalists: Less Is Now

    ★★★

  • Kevin Hart: Zero F**ks Given

    ★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Shithouse

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★

  • Greenland

    ★★★

  • Sincerely Louis C.K.

    ★★★½

  • My Octopus Teacher

    ★★★★½

  • Spenser Confidential

    ★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • The Social Dilemma

    ★★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★½

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • Looking for Alaska

    ★★★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★½

  • The Shed

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Angel Has Fallen

    ★★★

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Yesterday

    ★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Hellboy

    ★★

  • Kevin Hart: Irresponsible

    ★★

  • The Curse of La Llorona

    ★½

  • Us

    ★★★½

  • Good Boys

    ★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★

  • Big Time Adolescence

    ★★★½

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★

  • Fyre

    ★★★★

  • Sebastian Maniscalco: Stay Hungry

    ★★★½

  • Glass

    ★★★

  • Dumplin'

    ★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Aquaman

    ★★½

  • Instant Family

    ★★★

  • Creed II

    ★★★

  • The Grinch

    ★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★

  • Hunter Killer

    ★★½

  • Venom

    ★★★

  • Halloween

    ★★★½

  • The Equalizer 2

    ★★

  • The First Purge

    ★★

  • Sicario: Day of the Soldado

    ★★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★

  • Incredibles 2

    ★★★

  • Tag

    ★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★