Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Batman: The Long Halloween, Part Two

Batman: The Long Halloween, Part Two

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Nobody

Nobody

2021
×
★★★½
Edit this entry  
26
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★
Edit this entry  
24
Jeff, Who Lives at Home

Jeff, Who Lives at Home

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Felon

Felon

2008
×
★★★
Edit this entry  
20
Kung Fu Panda 2

Kung Fu Panda 2

2011
×
★★★
Edit this entry  
14
Kung Fu Panda

Kung Fu Panda

2008
×
★★★★
Edit this entry  
14
Loki

Loki

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Lego Movie

The Lego Movie

2014
×
★★★★
Edit this entry  
07
Batman: The Long Halloween, Part One

Batman: The Long Halloween, Part One

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★★
Edit this entry  
29
Abraham Lincoln: Vampire Hunter

Abraham Lincoln: Vampire Hunter

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Looper

Looper

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Best in Show

Best in Show

2000
×
★★★★½
Edit this entry  
22
X-Men: Days of Future Past

X-Men: Days of Future Past

2014
×
★★★½
Edit this entry  
21
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Housewife and the Hustler

The Housewife and the Hustler

2021
×
★★
Edit this entry  
18
Fatherhood

Fatherhood

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Solomon Kane

Solomon Kane

2009
×
★★★
Edit this entry  
17
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★½
Edit this entry  
16
True Grit

True Grit

2010
×
★★★½
Edit this entry  
15
The Curse of La Llorona

The Curse of La Llorona

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★½
Edit this entry  
12
Loki

Loki

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
X2

X2

2003
×
★★★½
Edit this entry  
30
Sebastian Maniscalco: Aren't You Embarrassed?

Sebastian Maniscalco: Aren't You Embarrassed?

2014
×
★★★
Edit this entry  
28
Tropic Thunder

Tropic Thunder

2008
×
★★★½
Edit this entry  
27
Tom Clancy's Without Remorse

Tom Clancy's Without Remorse

2021
×
★★½
Edit this entry  
25
The Judge

The Judge

2014
×
★★★½
Edit this entry  
24
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Wolf of Snow Hollow

The Wolf of Snow Hollow

2020
×
★★★★
Edit this entry  
03
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★½
Edit this entry  
01
My Octopus Teacher

My Octopus Teacher

2020
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
27
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Warriors

The Warriors

1979
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★★★
Edit this entry  
12
Juno

Juno

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★
Edit this entry  
31
This Is Spinal Tap

This Is Spinal Tap

1984
×
★★★½
Edit this entry  
29
Finding Joe

Finding Joe

2011
×
★★★
Edit this entry