• Bohemian Rhapsody

    ★★★

  • Hunter Killer

    ★★½

  • Venom

    ★★★

  • Halloween

    ★★★½

  • The Equalizer 2

    ★★

  • The First Purge

    ★★

  • Sicario: Day of the Soldado

    ★★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★

  • Incredibles 2

    ★★★

  • Tag

    ★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Deadpool 2

    ★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★½

  • Batman Ninja

    ★★★

  • Thunder Road

    ★★★★½

  • Ready Player One

    ★★

  • A Quiet Place

    ★★★½

  • Game Night

    ★★★

  • Black Panther

    ★★★

  • Hereditary

    ★★★★½

  • Eighth Grade

    ★★★

  • Den of Thieves

    ★★★

  • Bright

    ★★

  • The Post

    ★★½

  • White Right: Meeting the Enemy

    ★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★½

  • Daddy's Home 2

    ★★★

  • Coco

    ★★★½

  • Geostorm

    ★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★★½

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★★

  • The Upside

    ★★★½

  • Molly's Game

    ★★★★

  • It

    ★★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★½

  • The Shape of Water

    ★★★½

  • Logan Lucky

    ★★★½

  • American Made

    ★★★½

  • Dunkirk

    ★★★★

  • War for the Planet of the Apes

    ★★★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★½

  • The Mummy

    ★★

  • The Florida Project

    ★★★

  • The Meyerowitz Stories (New and Selected)

    ★★★★½

  • Wonder Woman

    ★★★★

  • King Arthur: Legend of the Sword

    ★★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★

  • The Disaster Artist

    ★★★½

  • Baby Driver

    ★★★★

  • Logan

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★½

  • The Robbery

    ★★★

  • Get Out

    ★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★

  • Wind River

    ★★★½

  • Minutes

    ★★★½

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★

  • Patriots Day

    ★★★

  • Doctor Strange

    ★★★

  • Kevin Hart: What Now?

    ★★

  • Split

    ★★★★

  • The Edge of Seventeen

    ★★★

  • Bleed for This

    ★★★½

  • Moonlight

    ★★★★★

  • Arrival

    ★★★

  • La La Land

    ★★★★★

  • Mechanic: Resurrection

  • War Dogs

    ★★★

  • Suicide Squad

    ★½