• Welcome to the Dollhouse

    ★★★½

  • Batman Forever

    ★½

  • Bad Boys

    ★★

  • Tommy Boy

    ★★★½

  • Godzilla vs. SpaceGodzilla

    ★★★½

  • The Santa Clause

    ★★★½

  • Pulp Fiction

    ★★★★

  • Forrest Gump

    ★★★★

  • The Lion King

    ★★★★

  • Mrs. Doubtfire

    ★★★

  • Dazed and Confused

    ★★★★½

  • Hocus Pocus

    ★★★★

  • Jurassic Park

    ★★★★½

  • The Piano

    ★★★½

  • Godzilla vs. Mothra

    ★★★

  • A Few Good Men

    ★★★½

  • Aladdin

    ★★½

  • Home Alone 2: Lost in New York

    ★★½

  • Batman Returns

    ★★½

  • Beauty and the Beast

    ★★★

  • The Silence of the Lambs

    ★★★

  • Home Alone

    ★★★

  • National Lampoon's Christmas Vacation

    ★★★★

  • Batman

    ★★½

  • Twins

    ★★★

  • The Naked Gun: From the Files of Police Squad!

    ★★★★

  • Beetlejuice

    ★★★

  • The Running Man

    ★★★

  • Over the Top

    ★★½

  • Back to School

    ★★★

  • Ferris Bueller's Day Off

    ★★★½

  • Top Gun

    ★★★

  • Pee-wee's Big Adventure

    ★★★★

  • The Goonies

    ★★★★½

  • The Karate Kid

    ★★★½

  • Ghostbusters

    ★★★½

  • Indiana Jones and the Temple of Doom

    ★★★½

  • This Is Spinal Tap

    ★★★½

  • A Christmas Story

    ★★★½

  • E.T. the Extra-Terrestrial

    ★★★

  • Polyester

    ★★★½

  • The Shining

    ★★★½

  • The Empire Strikes Back

    ★★★½

  • The Wanderers

    ★★★½

  • The Warriors

    ★★★★

  • Halloween

    ★★★★

  • Animal House

    ★★★

  • Star Wars

    ★★★½

  • Eraserhead

    ★★★½

  • Rocky

    ★★★★

  • Jaws

    ★★★★

  • Destroy All Monsters

    ★★★

  • The Graduate

    ★★★★

  • Son of Godzilla

    ★★½

  • Rudolph the Red-Nosed Reindeer

    ★★★½

  • Mothra vs. Godzilla

    ★★★

  • Guys and Dolls

    ★★★½

  • All About Eve

  • Citizen Kane

    ★★★

  • The Wizard of Oz

    ★★