• Silent Night

    ★★

  • Spencer

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Malignant

  • The Green Knight

    ★★★★

  • Old

    ★★★★

  • Pig

    ★★★★

  • Memoria

    ★★★★★

  • Red Rocket

    ★★★★

  • Emergence Collapse

    ★★★

  • A Hero

  • Titane

    ★★

  • The French Dispatch

    ★★

  • Bergman Island

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Playground

    ★★

  • Annette

    ★★★★

  • The Woman in the Window

  • Bad Trip

    ★★★★

  • Nobody

  • Wheel of Fortune and Fantasy

    ★★★★★

  • Petite Maman

    ★★★

  • The Girl and the Spider

    ★★

  • Bad Luck Banging or Loony Porn

    ★★★

  • POST- @ANGEL (IMG_5466)

    ★★★

  • Earthearthearth

    ★★★

  • All Light, Everywhere

    ★★★

  • Mass

    ★★★

  • Flee

    ★★★

  • Midnight in a Perfect World

    ★★★

  • Gradations I-II

    ★★★

  • He Who Is Without Sin

    ★★★★

  • Fan Girl

    ★★★

  • The Empty Man

    ★★★★

  • Shithouse

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • French Exit

    ★★

  • World of Tomorrow Episode Three: The Absent Destinations of David Prime

    ★★★★

  • Freaky

    ★★★

  • Red Post on Escher Street

    ★★★★

  • There must be some kind of way out of here

    ★★★★

  • On the Rocks

    ★★★★

  • Autofiction

    ★★★

  • Bullet-laced Dreams

    ★★★★

  • Lovers Rock

    ★★★

  • Love Affair(s)

    ★★★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • Ammonite

    ★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★

  • The Human Voice

    ★★★

  • City Hall

    ★★★★

  • Apples

    ★★★

  • Antebellum

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★★

  • Tenet

    ★★

  • Good Morning, Let's Fight

  • Seize

  • She Dies Tomorrow

    ★★★

  • Host

    ★★★

  • The Day of Destruction

  • I'll Be Gone in the Dark

    ★★★★

  • I May Destroy You

    ★★★★★

  • Movie That Invites Pausing

    ★★

  • s01e03

    ★★★★

  • France Against the Robots

    ★★★★

  • Shadowed

    ★★★

  • My Octopus Teacher

    ★★★★

  • Dreaming in the Red Light

    ★★★

  • Shiva Baby

    ★★★

  • The Hunt