Robbie has logged 299 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Cléo from 5 to 7

Cléo from 5 to 7

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Decalogue VI

Decalogue VI

1989
×
★★★★
Edit this entry  
27
A Short Film About Love

A Short Film About Love

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★
Edit this entry  
24
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★
Edit this entry  
19
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Ash Is Purest White

Ash Is Purest White

2018
×
★★★
Edit this entry  
14
Monos

Monos

2019
×
★★
Edit this entry  
13
The Souvenir

The Souvenir

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★
Edit this entry  
08
Bacurau

Bacurau

2019
×
★★★★
Edit this entry  
07
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Climax

Climax

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★
Edit this entry  
27
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
3rd World Hero

3rd World Hero

2000
×
★★★
Edit this entry  
25
The Death of Dick Long

The Death of Dick Long

2019
×
★★
Edit this entry  
24
Jallikattu

Jallikattu

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
One Child Nation

One Child Nation

2019
×
★★★
Edit this entry  
23
Zombi Child

Zombi Child

2019
×
★★★
Edit this entry  
23
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Syndromes and a Century

Syndromes and a Century

2006
×
★★★
Edit this entry  
21
Uncle Boonmee Who Can Recall His Past Lives

Uncle Boonmee Who Can Recall His Past Lives

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Pain and Glory

Pain and Glory

2019
×
★★
Edit this entry  
17
Dead Kids

Dead Kids

2019
×
★★
Edit this entry  
16
The Truth

The Truth

2019
×
Edit this entry  
16
Invisible Life

Invisible Life

2019
×
★★★
Edit this entry  
15
Flowers of the City Jail

Flowers of the City Jail

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Same People

The Same People

2019
×
★★
Edit this entry  
13
Joyful Mystery

Joyful Mystery

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Metamorphosis

Metamorphosis

2019
×
★★★
Edit this entry  
11
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Matthias & Maxime

Matthias & Maxime

2019
×
Edit this entry  
09
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
O

O

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★
Edit this entry  
06
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
The Wind Rises

The Wind Rises

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Nightingale

The Nightingale

2018
×
Read the review Edit this entry  
02
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★
Edit this entry  
31
Hellcome Home

Hellcome Home

2019
×
Read the review Edit this entry  
31
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Luce

Luce

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Beanpole

Beanpole

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry