Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
12
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Gunpowder Milkshake

Gunpowder Milkshake

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★
Edit this entry  
29
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★
Edit this entry  
14
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
25
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Dumbo

Dumbo

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The 40 Year Old Virgin

The 40 Year Old Virgin

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Sister Act

Sister Act

1992
×
★★★★
Edit this entry  
21
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★★
Edit this entry  
20
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★★
Edit this entry  
02
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★★★
Edit this entry  
28
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★★
Edit this entry  
27
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Joker

Joker

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
[REC]

[REC]

2007
×
★★★
Edit this entry  
07
Me Before You

Me Before You

2016
×
★★★
Edit this entry  
27
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Searching

Searching

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
13
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★★★
Edit this entry  
21
Speed

Speed

1994
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
02
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
★★★½
Edit this entry  
21
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★★★
Edit this entry  
16
Instant Family

Instant Family

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
01
The Kid Who Would Be King

The Kid Who Would Be King

2019
×
★★★★
Edit this entry  
23
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
14
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry