robbiez666 has logged 698 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Manhattan Murder Mystery

Manhattan Murder Mystery

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Long Goodbye

The Long Goodbye

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Jallikattu

Jallikattu

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Shithouse

Shithouse

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
[REC]

[REC]

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Freaky

Freaky

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Robin's Wish

Robin's Wish

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Skull: The Mask

Skull: The Mask

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
Read the review Edit this entry  
26
Soul

Soul

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Mulan

Mulan

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Krampus

Krampus

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Black Water: Abyss

Black Water: Abyss

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Deliver Us from Evil

Deliver Us from Evil

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Coded Bias

Coded Bias

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Adventures of Tintin

The Adventures of Tintin

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
18 Kilohertz

18 Kilohertz

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
From Here to Eternity

From Here to Eternity

1953
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Game Over

Game Over

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Spontaneous

Spontaneous

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Year of the Discovery

The Year of the Discovery

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Asako I & II

Asako I & II

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Blackout

The Blackout

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Scare Me

Scare Me

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Lisa and the Devil

Lisa and the Devil

1973
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Jiu Jitsu

Jiu Jitsu

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Dreamland

Dreamland

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
30 Miles from Nowhere

30 Miles from Nowhere

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Les Misérables

Les Misérables

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Great Outdoors

The Great Outdoors

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Devil in a Blue Dress

Devil in a Blue Dress

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Red Screening

Red Screening

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Brotherhood of the Wolf

Brotherhood of the Wolf

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Viking

Viking

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
I Was at Home, But...

I Was at Home, But...

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Queen of Hearts

Queen of Hearts

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Mank

Mank

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
White Noise

White Noise

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Archenemy

Archenemy

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Hunter Hunter

Hunter Hunter

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Skylines

Skylines

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Beasts Clawing at Straws

Beasts Clawing at Straws

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Sing Me a Song

Sing Me a Song

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry