robbiez666 has logged 64 entries for films during November 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Mole Agent

The Mole Agent

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Nardjes A.

Nardjes A.

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Falling

Falling

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Beasts

Beasts

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Garage People

Garage People

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
White Noise

White Noise

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Mortal

Mortal

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Ulbolsyn

Ulbolsyn

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The 5th Wave

The 5th Wave

2016
×
Read the review Edit this entry  
28
The Call

The Call

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Forty-Year-Old Version

The Forty-Year-Old Version

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Twentieth Century

The Twentieth Century

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
9to5: The Story of a Movement

9to5: The Story of a Movement

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Kindred

Kindred

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Hillbilly Elegy

Hillbilly Elegy

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Possessor

Possessor

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Spring

Spring

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
This Town

This Town

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Pompeii

Pompeii

2014
×
Read the review Edit this entry  
20
Fantasy Island

Fantasy Island

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Bitter Love

Bitter Love

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Once Upon A Time in Venezuela

Once Upon A Time in Venezuela

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Goodbye, Dragon Inn

Goodbye, Dragon Inn

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Hunt

The Hunt

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
My Favorite War

My Favorite War

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Exemplary Behaviour

Exemplary Behaviour

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Fugitive Dreams

Fugitive Dreams

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Mothra

Mothra

1961
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
City Hall

City Hall

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Long Live Love

Long Live Love

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Jacinta

Jacinta

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Bulletproof

Bulletproof

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Last Hillbilly

The Last Hillbilly

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Nothing but the Sun

Nothing but the Sun

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Crazy, Not Insane

Crazy, Not Insane

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Petit Samedi

Petit Samedi

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Non Western

Non Western

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
My Body

My Body

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Earth Is Blue as an Orange

The Earth Is Blue as an Orange

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Concrete Plans

Concrete Plans

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Collective

Collective

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Killer Elite

Killer Elite

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Magnitude of All Things

The Magnitude of All Things

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Gunda

Gunda

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Grocer's Son, the Mayor, the Village and the World

The Grocer's Son, the Mayor, the Village and the World

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Voodoo Apocalypse

Voodoo Apocalypse

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
La Haine

La Haine

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Late Phases

Late Phases

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
King of New York

King of New York

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry