Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
14
The Massacre

The Massacre

2021
×
Read the review Edit this entry  
14
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Super Troopers 2

Super Troopers 2

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
1917

1917

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Hunt

The Hunt

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Jigsaw

Jigsaw

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Save Ralph

Save Ralph

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Saw II

Saw II

2005
×
Read the review Edit this entry  
08
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Mortal Kombat

Mortal Kombat

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Departed

The Departed

2006
×
★★★½
Edit this entry  
07
More Blood, More Heart: The Making of Hobo with a Shotgun

More Blood, More Heart: The Making of Hobo with a Shotgun

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Treevenge

Treevenge

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Hobo with a Shotgun

Hobo with a Shotgun

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Bio-Cop

Bio-Cop

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Hostel

Hostel

2005
×
Read the review Edit this entry  
03
Jason X

Jason X

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Brawl in Cell Block 99

Brawl in Cell Block 99

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Doggie Heaven

Doggie Heaven

2008
×
Read the review Edit this entry  
26
Bone Tomahawk

Bone Tomahawk

2015
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Project X

Project X

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Death Grips live at Paradiso Amsterdam

Death Grips live at Paradiso Amsterdam

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Dragged Across Concrete

Dragged Across Concrete

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
19
The Hangover

The Hangover

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Alien Warfare

Alien Warfare

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
15
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Life Aquatic with Steve Zissou

The Life Aquatic with Steve Zissou

2004
×
★★
Edit this entry  
13
American Hustle

American Hustle

2013
×
★★
Edit this entry  
13
Beastie Boys Story

Beastie Boys Story

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Her

Her

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Cloverfield

Cloverfield

2008
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Snowden

Snowden

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Terminator 2: Judgment Day

Terminator 2: Judgment Day

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Enemy

Enemy

2013
×
★★★½
Edit this entry  
05
The World's End

The World's End

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
04
The Terminator

The Terminator

1984
×
★★★★
Edit this entry  
03
Lucky Number Slevin

Lucky Number Slevin

2006
×
★★★★
Edit this entry  
03
Snatch

Snatch

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Lock, Stock and Two Smoking Barrels

Lock, Stock and Two Smoking Barrels

1998
×
★★★★½
Edit this entry  
01
The Thing

The Thing

2011
×
Read the review Edit this entry  
28
Moneyball

Moneyball

2011
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Cloverfield Paradox

The Cloverfield Paradox

2018
×
½
Edit this entry  
23
Charlie's Angels: Full Throttle

Charlie's Angels: Full Throttle

2003
×
Read the review Edit this entry  
22
Split

Split

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★★
Edit this entry  
17
Blade II

Blade II

2002
×
★★★
Edit this entry