Scarlett 🌸 has logged 24 entries for films during April 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Percy Jackson: Sea of Monsters

Percy Jackson: Sea of Monsters

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Percy Jackson & the Olympians: The Lightning Thief

Percy Jackson & the Olympians: The Lightning Thief

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Southland Tales

Southland Tales

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Black Mirror: The Entire History of You

Black Mirror: The Entire History of You

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Sisters

Sisters

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
Read the review Edit this entry  
25
Your Friend the Rat

Your Friend the Rat

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Primer

Primer

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Moana

Moana

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Disney Family Singalong

The Disney Family Singalong

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Diary of a Wimpy Kid: Dog Days

Diary of a Wimpy Kid: Dog Days

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Blue Valentine

Blue Valentine

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Woman in Chains

Woman in Chains

1968
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
My Blueberry Nights

My Blueberry Nights

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Accident

Accident

1967
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Secretary

Secretary

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Platform

The Platform

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
The Grand Bizarre

The Grand Bizarre

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Louis Theroux: America's Most Dangerous Pets

Louis Theroux: America's Most Dangerous Pets

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Big Short

The Big Short

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
High School Musical

High School Musical

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry