Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Squid Game

Squid Game

2021
×
Edit this entry  
26
Nomadland

Nomadland

2020
×
Edit this entry  
23
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

2015
×
★★½
Edit this entry  
22
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Lawless

Lawless

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Tenebre

Tenebre

1982
×
★★★
Edit this entry  
21
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

2014
×
★★★
Edit this entry  
20
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★½
Edit this entry  
20
Limitless

Limitless

2011
×
★★½
Edit this entry  
19
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★
Edit this entry  
17
The King of Laughter

The King of Laughter

2021
×
★★★
Edit this entry  
16
The Raid 2

The Raid 2

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Jackie

Jackie

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
★★★
Edit this entry  
06
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Trainwreck

Trainwreck

2015
×
★★½
Edit this entry  
06
21

21

2008
×
★★½
Edit this entry  
05
Final Set

Final Set

2021
×
★★★
Edit this entry  
03
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
My Own Private Idaho

My Own Private Idaho

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★
Edit this entry  
30
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★
Edit this entry  
27
San Andreas

San Andreas

2015
×
★★
Edit this entry  
27
Deep Impact

Deep Impact

1998
×
★★½
Edit this entry  
25
Finding Dory

Finding Dory

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Visit

The Visit

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
While We're Young

While We're Young

2014
×
Edit this entry  
20
The Square

The Square

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
In Order of Disappearance

In Order of Disappearance

2014
×
★★½
Edit this entry  
19
Joe

Joe

2013
×
★★★
Edit this entry  
17
The Tomorrow War

The Tomorrow War

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Weekend, Italian Style

Weekend, Italian Style

1965
×
★★★½
Edit this entry  
17
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
Edit this entry  
15
The Negotiator

The Negotiator

1998
×
★★★½
Edit this entry  
14
A Time to Kill

A Time to Kill

1996
×
★★★½
Edit this entry  
14
A Most Wanted Man

A Most Wanted Man

2014
×
Edit this entry  
13
District 9

District 9

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Money Monster

Money Monster

2016
×
Edit this entry  
12
Cop Car

Cop Car

2015
×
★★½
Edit this entry  
10
The Ninth Gate

The Ninth Gate

1999
×
★★★
Edit this entry  
10
Boss Level

Boss Level

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
School's Out

School's Out

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Blockers

Blockers

2018
×
★★½
Edit this entry  
23
Sleep Tight

Sleep Tight

2011
×
★★★½
Edit this entry  
21
Old

Old

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Fighting with My Family

Fighting with My Family

2019
×
★★★
Edit this entry  
17
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★½
Edit this entry  
15
A Classic Horror Story

A Classic Horror Story

2021
×
★★½
Edit this entry  
12
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★½
Edit this entry