Robo has logged 64 entries for films during September 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Big Trouble in Little China

Big Trouble in Little China

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Drowning Mona

Drowning Mona

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Twins

Twins

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
San Andreas

San Andreas

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
29
Real Steel

Real Steel

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Chappie

Chappie

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Safe House

Safe House

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Midnight Run

Midnight Run

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Air Force One

Air Force One

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Con Air

Con Air

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
G.I. Jane

G.I. Jane

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Blood Work

Blood Work

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Absolute Power

Absolute Power

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
I'm Not There

I'm Not There

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Shattered Glass

Shattered Glass

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Mummy: Tomb of the Dragon Emperor

The Mummy: Tomb of the Dragon Emperor

2008
×
½
Read the review Edit this entry  
26
The Mummy Returns

The Mummy Returns

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Mummy

The Mummy

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Starman

Starman

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Dune

Dune

1984
×
Read the review Edit this entry  
24
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Titanic

Titanic

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

2017
×
Read the review Edit this entry  
17
Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides

Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides

2011
×
½
Read the review Edit this entry  
16
Pirates of the Caribbean: At World's End

Pirates of the Caribbean: At World's End

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Titanic

Titanic

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Titanic

Titanic

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry