joshua has logged 21 entries for films during April 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Pacific Rim: Uprising

Pacific Rim: Uprising

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Remains of the Day

The Remains of the Day

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★½
Edit this entry  
21
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Final Destination

Final Destination

2000
×
★½
Edit this entry  
13
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Memento

Memento

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
A.I. Artificial Intelligence

A.I. Artificial Intelligence

2001
×
Edit this entry  
07
Red Dragon

Red Dragon

2002
×
★★★½
Edit this entry  
06
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
You Don't Mess with the Zohan

You Don't Mess with the Zohan

2008
×
½
Edit this entry  
05
Ghost Rider

Ghost Rider

2007
×
½
Edit this entry  
04
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Cigarettes & Coffee

Cigarettes & Coffee

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
American Ultra

American Ultra

2015
×
★★
Edit this entry  
02
One, Two, Three

One, Two, Three

1961
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★½
Edit this entry