Rob has logged 328 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★
Edit this entry  
30
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

1964
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Edit this entry  
28
Meet the Parents

Meet the Parents

2000
×
★★★½
Edit this entry  
28
After Hours

After Hours

1985
×
★★★★
Edit this entry  
28
Possession

Possession

1981
×
★★★★
Edit this entry  
27
Grand Piano

Grand Piano

2013
×
★★½
Edit this entry  
27
Defending Your Life

Defending Your Life

1991
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Last House on the Left

The Last House on the Left

2009
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Ref

The Ref

1994
×
★★★
Edit this entry  
25
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★½
Edit this entry  
25
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★
Edit this entry  
24
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Bad Santa 2

Bad Santa 2

2016
×
★★
Edit this entry  
24
Bad Santa

Bad Santa

2003
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Book of Henry

The Book of Henry

2017
×
½
Edit this entry  
21
The Sixth Man

The Sixth Man

1997
×
★★½
Edit this entry  
19
Harold & Kumar Go to White Castle

Harold & Kumar Go to White Castle

2004
×
★★★½
Edit this entry  
19
A Very Harold & Kumar Christmas

A Very Harold & Kumar Christmas

2011
×
★★
Edit this entry  
18
Harold & Kumar Escape from Guantanamo Bay

Harold & Kumar Escape from Guantanamo Bay

2008
×
★★★
Edit this entry  
17
The Kid Detective

The Kid Detective

2020
×
★★★★
Edit this entry  
15
Deerskin

Deerskin

2019
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Ruins

The Ruins

2008
×
★★★
Edit this entry  
14
Pontypool

Pontypool

2008
×
★★★
Edit this entry  
14
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★
Edit this entry  
12
Anything for Jackson

Anything for Jackson

2020
×
★★★
Edit this entry  
12
It's a Disaster

It's a Disaster

2012
×
★★★
Edit this entry  
11
Extract

Extract

2009
×
★★★★
Edit this entry  
11
Exhibit A

Exhibit A

2007
×
★★★½
Edit this entry  
10
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★
Edit this entry  
07
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Penn & Teller Get Killed

Penn & Teller Get Killed

1989
×
★★½
Edit this entry  
04
Survival Skills

Survival Skills

2020
×
★★★
Edit this entry  
04
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★½
Edit this entry  
04
Freaky

Freaky

2020
×
★★★
Edit this entry  
30
Relaxer

Relaxer

2018
×
★★★★
Edit this entry  
29
High Life

High Life

2018
×
★★★½
Edit this entry  
28
Tenet

Tenet

2020
×
★★
Edit this entry  
27
Body Double

Body Double

1984
×
★★★
Edit this entry  
27
Winter's Bone

Winter's Bone

2010
×
★★★½
Edit this entry  
26
Hillbilly Elegy

Hillbilly Elegy

2020
×
Edit this entry  
25
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★½
Edit this entry  
24
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Searching

Searching

2018
×
★★★½
Edit this entry  
21
Run

Run

2020
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★½
Edit this entry  
20
Paul Blart: Mall Cop

Paul Blart: Mall Cop

2009
×
★★
Edit this entry  
15
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Edit this entry