Rob has logged 72 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
09
My Cousin Vinny

My Cousin Vinny

1992
×
★★★★
Edit this entry  
08
Hustle & Flow

Hustle & Flow

2005
×
★★★½
Edit this entry  
04
Bad Trip

Bad Trip

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★½
Edit this entry  
02
The General

The General

1926
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Who's Afraid of Virginia Woolf?

Who's Afraid of Virginia Woolf?

1966
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Hellzapoppin'

Hellzapoppin'

1941
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Bound

Bound

1996
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Wiener-Dog

Wiener-Dog

2016
×
★★★½
Edit this entry  
26
Life During Wartime

Life During Wartime

2009
×
★★½
Edit this entry  
26
Dark Horse

Dark Horse

2011
×
★★★
Edit this entry  
25
Palindromes

Palindromes

2004
×
★★★★
Edit this entry  
24
Welcome to the Dollhouse

Welcome to the Dollhouse

1995
×
★★★★
Edit this entry  
23
Storytelling

Storytelling

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Happiness

Happiness

1998
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Happily

Happily

2021
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Belko Experiment

The Belko Experiment

2016
×
★★★½
Edit this entry  
07
Weekend at Bernie's

Weekend at Bernie's

1989
×
★★★½
Edit this entry  
06
WandaVision

WandaVision

2021
×
Read the review Edit this entry  
04
Rent-A-Pal

Rent-A-Pal

2020
×
★★★
Edit this entry  
03
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
01
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★½
Edit this entry  
28
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★½
Edit this entry  
28
The People vs. Larry Flynt

The People vs. Larry Flynt

1996
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
27
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Safe Men

Safe Men

1998
×
★★★
Edit this entry  
22
Flirting with Disaster

Flirting with Disaster

1996
×
★★★½
Edit this entry  
22
Rat Race

Rat Race

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Blue Ruin

Blue Ruin

2013
×
★★★★
Edit this entry  
21
Galaxy Quest

Galaxy Quest

1999
×
★★★★
Edit this entry  
21
BASEketball

BASEketball

1998
×
★★★½
Edit this entry  
20
¡Three Amigos!

¡Three Amigos!

1986
×
★★★½
Edit this entry  
18
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
★½
Edit this entry  
14
Barb and Star Go to Vista Del Mar

Barb and Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★★
Edit this entry  
12
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Terminator 2: Judgment Day

Terminator 2: Judgment Day

1991
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Green Room

Green Room

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Smiley Face

Smiley Face

2007
×
★★★
Edit this entry  
01
Lock, Stock and Two Smoking Barrels

Lock, Stock and Two Smoking Barrels

1998
×
★★★★★
Edit this entry  
01
The Descent

The Descent

2005
×
★★★★
Edit this entry  
31
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★★
Edit this entry  
30
The Slammin' Salmon

The Slammin' Salmon

2009
×
★★★½
Edit this entry  
29
Jackass Number Two

Jackass Number Two

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
29
White Lie

White Lie

2019
×
★★★★
Edit this entry  
29
The D Train

The D Train

2015
×
★★★
Edit this entry  
28
Fyre

Fyre

2019
×
★★★½
Edit this entry  
27
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★
Edit this entry  
26
Psycho Goreman

Psycho Goreman

2020
×
★★★
Edit this entry