• He's All That

    ½

  • The Guide to the Perfect Family

    ★★

  • A Classic Horror Story

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • Cruella

    ★★★★

  • Oxygen

    ★★★

  • Money, Explained

    ★★★

  • Save Ralph

    ★★★★★

  • Moxie

    ★★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★

  • The Marksman

    ★★

  • We Can Be Heroes

    ★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • Canvas

    ★★★½

  • The Craft: Legacy

    ★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★½

  • Out Of My League

    ★★½

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★★★

  • Run

    ★★★½

  • Fierce

    ★½

  • Penguin Bloom

    ★★½

  • Shadow in the Cloud

    ★★½

  • I Care a Lot

    ★★★★

  • Pool Boy Nightmare

    ½

  • The New Mutants

    ★★

  • Work It

    ★★

  • Words Bubble Up Like Soda Pop

    ★★★½

  • The Kissing Booth 2

  • The Half of It

    ★★½

  • All the Bright Places

  • The Invisible Man

    ★★★★★

  • Isi & Ossi

    ★★

  • Emma.

    ★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★

  • Gretel & Hansel

    ★★★

  • The Social Dilemma

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Miss Americana

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • Eli

    ★★½

  • Jexi

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★★

  • In the Tall Grass

    ★★½

  • Tall Girl

    ★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Radioactive

    ★★★½

  • K-12

  • Joker

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★★

  • 7500

    ★★½

  • All the Freckles in the World

  • Vivarium

  • The Lion King

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★★

  • Ma

    ★★★

  • Rim of the World

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • See You Yesterday

    ★★★½

  • The Last Summer

    ★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • The Perfect Date

    ★★

  • After

    ½

  • The Silence

    ★★½

  • Five Feet Apart

    ★★★★

  • Us

    ★★★★½

  • Booksmart

    ★★★