Robyn has logged 325 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

2004
×
★★★★
Edit this entry  
26
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Romeo + Juliet

Romeo + Juliet

1996
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
★★½
Edit this entry  
22
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Confessions of a Shopaholic

Confessions of a Shopaholic

2009
×
★★½
Edit this entry  
21
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Mary Poppins

Mary Poppins

1964
×
★★★
Edit this entry  
19
Scary Movie 4

Scary Movie 4

2006
×
★★★
Edit this entry  
19
One Hour Photo

One Hour Photo

2002
×
★★★
Edit this entry  
19
Dumplin'

Dumplin'

2018
×
★★★
Edit this entry  
14
Night at the Museum

Night at the Museum

2006
×
★★★½
Edit this entry  
14
George of the Jungle

George of the Jungle

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★½
Edit this entry  
09
Love Hard

Love Hard

2021
×
★★
Edit this entry  
07
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Edit this entry  
01
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★
Edit this entry  
01
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
After We Fell

After We Fell

2021
×
½
Edit this entry  
27
Maid

Maid

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Johnny English

Johnny English

2003
×
★★
Edit this entry  
23
The Con Is On

The Con Is On

2018
×
½
Edit this entry  
22
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★★½
Edit this entry  
15
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Little Vampire

The Little Vampire

2000
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Fright Night

Fright Night

2011
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Sixth Sense

The Sixth Sense

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Marrowbone

Marrowbone

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Fear of Rain

Fear of Rain

2021
×
★★★
Edit this entry  
03
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★★
Edit this entry  
02
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

2004
×
★★★½
Edit this entry  
27
Clickbait

Clickbait

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
What If

What If

2013
×
★★★
Edit this entry  
25
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★½
Edit this entry  
21
Malignant

Malignant

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Help

Help

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Get Him to the Greek

Get Him to the Greek

2010
×
★★½
Edit this entry  
12
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Brave

Brave

2012
×
★★★
Edit this entry  
11
Escape Room: Tournament of Champions

Escape Room: Tournament of Champions

2021
×
★★½
Edit this entry  
08
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★
Edit this entry  
06
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★
Edit this entry  
06
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★
Edit this entry