• Malignant

    ★★½

  • Bob Ross: Happy Accidents, Betrayal & Greed

    ★★★½

  • Reminiscence

    ★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Pig

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★

  • Good on Paper

    ★★

  • No Sudden Move

    ★★★★

  • False Positive

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★

  • The Woman in the Window

    ★★½

  • The Sons of Sam: A Descent Into Darkness

    ★★★½

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ★★★½

  • Sasquatch

    ★★½

  • Mare of Easttown

    ★★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Murder Among the Mormons

    ★★★★

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★★

  • Behind Her Eyes

    ★★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★½

  • Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

    ★★★

  • Framing Britney Spears

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★★

  • The Little Things

    ★★★½

  • It's a Sin

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★½

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★½

  • Let Them All Talk

    ★★★½

  • Heaven's Gate: The Cult of Cults

    ★★★

  • The Bloodhound

    ★★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Mank

    ★★★★½

  • Derek DelGaudio's In & of Itself

    ★★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • The Empty Man

    ★★★½

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★

  • Mangrove

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • On the Rocks

    ★★★★

  • Lovers Rock

    ★★★★½

  • The Third Day

    ★★★½

  • The Mystery of D.B. Cooper

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • Antebellum

  • The Block Island Sound

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • The New Mutants

    ★½

  • Tenet

    ★★★★½

  • An American Pickle

    ★★★½

  • The Stunt Double

    ★★★

  • She Dies Tomorrow

    ★★★★½

  • Host

    ★★★★

  • Hamilton

    ★★★½

  • Eric Andre: Legalize Everything

    ★★½

  • The King of Staten Island

    ★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • 8:46

    ★★★★

  • Yvonne Orji: Momma, I Made It!

    ★★★

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

    ★★★★

  • Capone

    ★★★½

  • The House in Between

    ★★

  • Jerry Seinfeld: 23 Hours to Kill

    ★★★

  • Normal People

    ★★★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★½