• Dawn of the Dead

    ★★½

  • Last Flag Flying

    ★★★½

  • School of Rock

    ★★★★

  • A Scanner Darkly

    ★★★★

  • Princess Mononoke

    ★★★★★

  • The Seventh Continent

    ★★★½

  • Deep Impact

    ★★★

  • Tuck Everlasting

    ★★

  • Pinocchio

    ★½

  • Cinderella II: Dreams Come True

    ★½

  • The Wild Thornberrys Movie

    ★★★

  • Scooby-Doo

    ★★★½

  • Spy Kids 2: The Island of Lost Dreams

    ★★★

  • Winnie the Pooh: A Very Merry Pooh Year

    ★★★½

  • Insomnia

    ★★★½

  • Gangs of New York

    ★★★½

  • Treasure Planet

    ★★★★

  • Ice Age

    ★★★½