Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Louis Theroux: The Most Hated Family in America

Louis Theroux: The Most Hated Family in America

2007
×
★★★½
Edit this entry  
28
Love Is the Message, the Message Is Death

Love Is the Message, the Message Is Death

2016
×
Edit this entry  
26
Love

Love

2015
×
Edit this entry  
24
Irreversible

Irreversible

2002
×
★★★
Edit this entry  
23
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
Edit this entry  
20
Megan Is Missing

Megan Is Missing

2011
×
½
Edit this entry  
18
Storks

Storks

2016
×
★★
Edit this entry  
16
Mommy

Mommy

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Real-Time Fandub Games: Sonic Riders

Real-Time Fandub Games: Sonic Riders

2020
×
Edit this entry  
13
The Outsiders

The Outsiders

1983
×
★★★
Edit this entry  
13
Foodfight!

Foodfight!

2012
×
Read the review Edit this entry  
08
The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Lux Æterna

Lux Æterna

2019
×
★★★★
Edit this entry  
05
La Jetée

La Jetée

1962
×
★★★★½
Edit this entry  
05
The Strange Thing About the Johnsons

The Strange Thing About the Johnsons

2011
×
★½
Edit this entry  
03
Brüno

Brüno

2009
×
★★
Edit this entry  
03
Free Birds

Free Birds

2013
×
Edit this entry  
31
OPAL

OPAL

2020
×
Edit this entry  
29
Spree

Spree

2020
×
Edit this entry  
26
Windy Day

Windy Day

1968
×
★★★★
Edit this entry  
25
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★
Edit this entry  
24
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★½
Edit this entry  
20
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★★
Edit this entry  
20
Cloudy with a Chance of Meatballs

Cloudy with a Chance of Meatballs

2009
×
★★½
Edit this entry  
18
Portal 2

Portal 2

×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Evangelion: 1.0 You Are (Not) Alone

Evangelion: 1.0 You Are (Not) Alone

2007
×
Edit this entry  
15
Rabbits

Rabbits

2002
×
Edit this entry  
14
Inland Empire

Inland Empire

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Fandom

The Fandom

2020
×
Edit this entry  
11
Stranger Than Fiction

Stranger Than Fiction

2006
×
★★★½
Edit this entry  
09
Spring Breakers

Spring Breakers

2012
×
★★
Edit this entry  
08
The Happening

The Happening

2008
×
½
Edit this entry  
07
Close-Up

Close-Up

1990
×
★★★½
Edit this entry  
06
[REC]³ Genesis

[REC]³ Genesis

2012
×
★★
Edit this entry  
05
South Park: The Pandemic Special

South Park: The Pandemic Special

2020
×
Edit this entry  
04
[REC]²

[REC]²

2009
×
★★★
Edit this entry  
03
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
Edit this entry  
02
[REC]

[REC]

2007
×
★★★½
Edit this entry  
29
Somebody

Somebody

2014
×
Edit this entry  
28
ダークキャット

ダークキャット

1991
×
Edit this entry  
24
Tenet

Tenet

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Kedi

Kedi

2016
×
★★★
Edit this entry  
21
Mars of Destruction

Mars of Destruction

2005
×
½
Edit this entry  
20
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
19
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
13
Cuties

Cuties

2020
×
½
Edit this entry  
10
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
Edit this entry  
10
The Stunt Double

The Stunt Double

2020
×
Edit this entry  
09
Rashomon

Rashomon

1950
×
★★★★½
Edit this entry