Sarah has logged 66 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Holiday Affair

Holiday Affair

1949
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Meaning of Life

The Meaning of Life

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Lupin the Third: The Castle of Cagliostro

Lupin the Third: The Castle of Cagliostro

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Monty Python and the Holy Grail

Monty Python and the Holy Grail

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
True Stories

True Stories

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
A Grand Night In: The Story of Aardman

A Grand Night In: The Story of Aardman

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Safety Last!

Safety Last!

1923
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Ocean's Thirteen

Ocean's Thirteen

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
A Night at the Opera

A Night at the Opera

1935
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Nanny McPhee and the Big Bang

Nanny McPhee and the Big Bang

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Nanny McPhee

Nanny McPhee

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Hobgoblins

Hobgoblins

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Boggy Creek II: And the Legend Continues

Boggy Creek II: And the Legend Continues

1984
×
Read the review Edit this entry  
24
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Birdemic: Shock and Terror

Birdemic: Shock and Terror

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
WHAT DID JACK DO?

WHAT DID JACK DO?

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Merlin's Shop of Mystical Wonders

Merlin's Shop of Mystical Wonders

1996
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
They Came Together

They Came Together

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Brigsby Bear

Brigsby Bear

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
David Byrne's American Utopia

David Byrne's American Utopia

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Gotti

Gotti

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Final Sacrifice

The Final Sacrifice

1990
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Life of Brian

Life of Brian

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
An Evening with Tim Heidecker

An Evening with Tim Heidecker

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The War with Grandpa

The War with Grandpa

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Monsieur Hulot's Holiday

Monsieur Hulot's Holiday

1953
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Wallace & Gromit: The Curse of the Were-Rabbit

Wallace & Gromit: The Curse of the Were-Rabbit

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
They Live

They Live

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
3 from Hell

3 from Hell

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Beavis and Butt-Head Do America

Beavis and Butt-Head Do America

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Devil's Rejects

The Devil's Rejects

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
House of 1000 Corpses

House of 1000 Corpses

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Evil Under the Sun

Evil Under the Sun

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Now, Voyager

Now, Voyager

1942
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

1960
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Dodge City

Dodge City

1939
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Road House

Road House

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Missing Link

Missing Link

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry