Sarah has logged 72 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Who Framed Roger Rabbit

Who Framed Roger Rabbit

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Boondock Saints

The Boondock Saints

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Bill & Ted's Excellent Adventure

Bill & Ted's Excellent Adventure

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Miracle on 34th Street

Miracle on 34th Street

1947
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Office Christmas Party

Office Christmas Party

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Jerk

The Jerk

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Spy Kids

Spy Kids

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Killer Klowns from Outer Space

Killer Klowns from Outer Space

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Monster House

Monster House

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Evil Bong 2: King Bong

Evil Bong 2: King Bong

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Little Shop of Horrors

Little Shop of Horrors

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Young Frankenstein

Young Frankenstein

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
House

House

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
WALL·E

WALL·E

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Evangelion: 1.0 You Are (Not) Alone

Evangelion: 1.0 You Are (Not) Alone

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Smiley Face

Smiley Face

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Dude, Where's My Car?

Dude, Where's My Car?

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Hot Rod

Hot Rod

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Cool Hand Luke

Cool Hand Luke

1967
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Mystic River

Mystic River

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Scanners

Scanners

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
One Flew Over the Cuckoo's Nest

One Flew Over the Cuckoo's Nest

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Harvey

Harvey

1950
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Death of Stalin

The Death of Stalin

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Yellow Submarine

Yellow Submarine

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Muppet Movie

The Muppet Movie

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Clockwork Orange

A Clockwork Orange

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Rutles: All You Need Is Cash

The Rutles: All You Need Is Cash

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Animal Crackers

Animal Crackers

1930
×
★★★★★
Read the review Edit this entry