Rod has logged 288 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Action U.S.A.

Action U.S.A.

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
10x10

10x10

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
No One Lives

No One Lives

2012
×
★★★★
Edit this entry  
26
Ava

Ava

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
DeepStar Six

DeepStar Six

1989
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
S.O.S. Survive or Sacrifice

S.O.S. Survive or Sacrifice

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
26
The Zero Boys

The Zero Boys

1986
×
★★★½
Edit this entry  
25
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Four Christmases

Four Christmases

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Shithouse

Shithouse

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Turbulência III

Turbulência III

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Silent Madness

Silent Madness

1984
×
★★★★
Edit this entry  
19
I'm Your Woman

I'm Your Woman

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Tenet

Tenet

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Unholy Night

Unholy Night

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Crash

Crash

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Circle of Power

Circle of Power

1981
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Master of Horror

Master of Horror

1965
×
★★
Edit this entry  
16
Tales of the Uncanny

Tales of the Uncanny

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Turbulence 2: Fear of Flying

Turbulence 2: Fear of Flying

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Treasure of Jamaica Reef

The Treasure of Jamaica Reef

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Terror Express

Terror Express

1980
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Murder on Middle Beach

Murder on Middle Beach

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
L.A. Bounty

L.A. Bounty

1989
×
★★★½
Edit this entry  
06
The Christmas Chronicles: Part Two

The Christmas Chronicles: Part Two

2020
×
Read the review Edit this entry  
05
Massacre at Central High

Massacre at Central High

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Freaky

Freaky

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Jailbirds

Jailbirds

1978
×
Read the review Edit this entry  
03
The Death of Ocean View Park

The Death of Ocean View Park

1979
×
★★★★
Edit this entry  
01
In the Castle of Bloody Lust

In the Castle of Bloody Lust

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Night of the Bloody Transplant

Night of the Bloody Transplant

1970
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Sweet Home

Sweet Home

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Welcome to Arrow Beach

Welcome to Arrow Beach

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Odds

The Odds

2019
×
★★
Edit this entry  
27
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Holidate

Holidate

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
27
Death Car on the Freeway

Death Car on the Freeway

1979
×
★★★
Edit this entry  
27
Evil Ed

Evil Ed

1995
×
★★½
Edit this entry  
26
Run

Run

2020
×
★★★½
Edit this entry  
22
Beyond the Poseidon Adventure

Beyond the Poseidon Adventure

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Rest in Pieces

Rest in Pieces

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Mind Trap

Mind Trap

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Daughters of Darkness

Daughters of Darkness

1971
×
★★★½
Edit this entry  
15
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Alone

Alone

2020
×
★★★½
Edit this entry  
12
Love Fraud

Love Fraud

2020
×
★★★★½
Edit this entry