• No Time to Die

    ★★★★½

  • The Last Mercenary

    ★★★½

  • The Tomorrow War

    ★★★★½

  • Infinite

    ★★★

  • Cruella

    ★★★★

  • Army of the Dead

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Coming 2 America

    ★★★½

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★★½

  • Tom & Jerry

    ★★★

  • Squared Love

    ★★★

  • The Little Things

    ★★★

  • CODA

    ★★★★

  • The Dig

    ★★★

  • We Can Be Heroes

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★½

  • The Princess Switch: Switched Again

    ★★★

  • Midnight at the Magnolia

    ★★★½

  • Holidate

    ★★★

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • The Sleepover

    ★★★

  • The Old Guard

    ★★★★½

  • Ava

    ★★★½

  • Irresistible

    ★★★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★½

  • Think Like a Dog

    ★★★

  • The High Note

    ★★★★

  • The Hunt

    ★★★★½

  • Bloodshot

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • The Rhythm Section

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Bad Boys for Life

    ★★★★

  • Dolittle

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★

  • Agatha and the Curse of Ishtar

    ★★★½

  • Bombshell

    ★★★½

  • 6 Underground

    ★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • The Courier

    ★★★

  • 3022

    ★★½

  • The Knight Before Christmas

    ★★★

  • Charlie's Angels

    ★★★½

  • The Good Liar

    ★★★½

  • Last Christmas

    ★★★★

  • Midway

    ★★★★

  • The Outpost

    ★★★½

  • 21 Bridges

    ★★★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★★

  • The Last Full Measure

    ★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★★½

  • Gemini Man

    ★★★★

  • In the Shadow of the Moon

    ★★★★

  • Rambo: Last Blood

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★½

  • Motherless Brooklyn

    ★★★★

  • Running with the Devil

    ★★★

  • Ad Astra

    ★★★½

  • Angel Has Fallen

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • Dora and the Lost City of Gold

    ★★★½

  • The Three Exclamation Marks

    ★★★