rogdie has logged 25 entries for films during May 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Love, Rosie

Love, Rosie

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
7 Seconds

7 Seconds

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The French Lieutenant's Woman

The French Lieutenant's Woman

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Gentleman's Agreement

Gentleman's Agreement

1947
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Sweeney

The Sweeney

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Rookie

The Rookie

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The New Girlfriend

The New Girlfriend

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Satan's Slave

Satan's Slave

1976
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Love and Bullets

Love and Bullets

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Superman IV: The Quest for Peace

Superman IV: The Quest for Peace

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Armed Hands

Armed Hands

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Rewrite

The Rewrite

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
His Mother's Eyes

His Mother's Eyes

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Let's Be Cops

Let's Be Cops

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
$1,000 on the Black

$1,000 on the Black

1966
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Sapphire Blue

Sapphire Blue

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Star Trek VI: The Undiscovered Country

Star Trek VI: The Undiscovered Country

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Frontier Scout

Frontier Scout

1938
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Gendarme in New York

The Gendarme in New York

1965
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
R.I.P.D.

R.I.P.D.

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Rookie of the Year

Rookie of the Year

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Boyhood

Boyhood

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry