• Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Midnight Mass

    ★★★★

  • The Ninth Jedi

    ★★★½

  • The Elder

    ★★★½

  • The Duel

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★★½

  • The Guilty

    ★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • Malignant

    ★★½

  • Candyman

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Pig

    ★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★½

  • Loki

    ★★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★½

  • F9

    ★★

  • Army of the Dead

    ★★½

  • Mare of Easttown

    ★★★★½

  • Mortal Kombat

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

  • WandaVision

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • The Devil All the Time

  • Tenet

    ★★★½

  • The Old Guard

  • 8:46

    ★★★★

  • Da 5 Bloods

  • The Lovebirds

  • Extraction

  • The Last Dance

  • Mulan

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • The Invisible Man

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

  • His House

  • Bad Boys for Life

  • The Outsider

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • 1917

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • Watchmen

    ★★★★★

  • Zombieland: Double Tap

  • The Irishman

  • Bad Education

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

  • Knives Out

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Hustlers

  • The King

  • Joker